Valge mask katab kõik sinu armid ja lubab sul kosuda.

Minu mõtisklus aastast 2011 ja tundus paslik vaadates täna hommikul välja:

Puud on terve talve tegelikult alasti, näidates kogu maailmale oma tugevat tüve, kuid raagus oksi. Oksi, mis on kurvad ja täis arme!

Talv paneb nad proovile tuule, vihma ja lume poolt.

Kas puud teavad, et tegelikult nende vaenlasel lumel on harukordne oskus katta nende armistunud keha imeilusa vaibaga?

Kas puud teavad, et nende vaenlasel tuulel on harukordne oskus puhastada neid nende hirmudest, mida koormana endas kannavad?

Keset seda tuult ja valget jama, mis neid ümbritseb peaks säilima puudes teadmine, et see sama valge jama muutub maailma ees nende ilusaks kaitsekihiks.

Tänu sellele valgele lumevaibale suudavad puud tunda end turvaliselt ja lausa uhkustada selle imeilusa vaibaga maailma ees, varjates ära kõik enda vead.

Pärast talve tuleb aga kevad. Nende poolt loodud valge ja lumene mask sulab aeglaselt ja taas tulevad kõik vead maailma ette. Aga nüüd pole see puu enam sama puu, kes ta oli sügisel-tugev tüvi, kuid raagus oksad ja täis hirme, mis vajasid maha raputamist.

Kevadel on puud veelgi tugevamad, sest tuul on neid vabastanud kõigest üleliigsest ja paksu lumevaiba all on nad end kosunud.

Tema vaenlastest, tuulest ja lumest on nüüdseks saanud võimalused kasvada ja kosuda sisemiselt. Kui lumine vaip on kadunud, siis suudab puu puhkeda õitsele. Ta suudab nüüd luua endas nii tugeva sisemise sära, mis ehib teda terve kevade ja suve.

Enam pole vaja seda valget maski, et tunda ennast tugeva ja väärtuslikuna.

Neil on vaja ainult sisemist usku ja nad suudavad särada!

Nende sära on nii võimas, et meelitab ligi teisigi-linde, inimesi, päikest, loomi. Puu muutub nende jaoks oluliseks toeks, mis aitab neil olla tugevam ja väärtuslikum

…. seni, kuni nad ise ei suuda seda uskuda!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s