Selekteerin tundeid, mitte inimesi enda ümber.

Mõni inimene lihtsalt oskab sind endast välja ajada, onju?

Ta ei pruugi miskit erilist teha või üldsegi mitte midagi teha, kuid ikkagi oled ärritunud. Ta lihtsalt kogu oma olemusega ärritab ja paneb sind seesmiselt lainetama.

Miks? Mõtlen ma alati, miks ma reageerin selliselt?

Minu puhul eriti väliselt reageeringut polegi, vaid hakkab kõva sisemine nahutamine pihta ja tugevate argumentidega sisemine kõne.

Kes minu sisevõitluses huvitav süüdi jääb? Ikka mina!

Näiteks on lause: “Maailmas on rohkemat kui see, mida silmaga näeme! Mina usun, et on olemas veel miskit.”

Kui ütleb seda mind ärritav inimene, siis tundub see lause/väide nii võlts ja kahepalgeline. Tunnen, et mina olen kuidagi kehvem ehk usun neid asju vähem kui tema ja olen läbikukkuja jne. ehk kõik sopp, mis on kuskil minu põhjakihtides ujub elegantselt nüüd välja päikese kätte!

Kui aga sama ütleks inimene, kes oma olemuselt selline armas minu jaoks. Mõtleksin, et ohh, nii tubli. Ma olen nii uhke tema üle ehk muutun emalõviks, kes vaatab oma kutsikat esimest korda kõndimas avaras looduses!

Kui aga sama ütleks inimene, keda mina imetlen ja austan. Mõtleksin super, et ta on ka avastanud sama maailma, mida mina. Ma tunnen, et olen ka õige asja avastanud ehk muutun ingliks, kes võib ja saabki lennata!

Miks on mõned inimesed sellise ärritava mõjuga? Viga ei saa ju olla teises inimeses. Ta on ju tavaline inimene, keda armastavad tema sõbrad ja kallimad.  Aga minu jaoks on ta oma olemuselt alati vägagi ärritav!

Teist inimest muuta ei saa ja ei peagi. Seega igakord mõtlengi, miks ta mind nii endast välja viib? Mis on temas minule sellise mõjuga?

Mis on tema roll minu elus?

Lihtne oleks lülitada välja sellise mõjuga inimesed oma elust. Öeldakse, et ümbritse ennast positiivsete ja sind innustavate inimestega ning teistega vähenda suhtlust. Nii saavutadki edu, selekteerides inimesi enda ümber.

AGA…äkki polegi asi inimestes, vaid minus!

Peaksin hoopis selekteerima enda sees neid tundeid ja lubama ainult vajalikel tunnetel enda sisse pesa punuda?

Ma ei väida tegelikult, et see ärrituse laine oleks halb tunne, vaid lihtsalt ebamugav ja tekitab minus palju küsimusi. Soovin selgust, miks mõnede inimeste olemus mind ärritab lihtsalt!

Kas nendel tunnetel on midagi olulist öelda mulle?

Ma proovin igatahes kuulata neid reageeringuid enne kui otsustan need enda seest välja visata!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s