Ei nullidele!

Aastavahetuse paiku postitas Kristi Saare sellises grupis nagu Naisinvestorid (https://www.facebook.com/groups/naisinvestorid/) aktsiooni:

Zero-Days

 

 

Aktsiooni mõtteks on IGA päev teha kasvõi ÜKS asi oma unistuse jaoks!

 

 

Kui soovid siis isegi võimalik app play store`st endale alla laadida sama asja jaoks.

Mulle mõte väga meeldib ja proovin siia blogissegi kirjutada, et mis on see üks asi mille olen ära teinud iseenda unistuse elluviimiseks.  Kuigi saan juba linnukese päeva kirja kui teen blogisse sissekande.

Samas pani see mind mõtlema, et äkki liiga palju erinevaid eesmärke, tegevusi on lõpuks demotiveerivad?

Olen hull plaanide tegija. Mul on olemas selline suur excel tabel oma aasta eesmärkide ja tegevuskava jaoks. Lisaks uhke märkmik, kalender ja plaan veel teha erinevaid vision boarde endale silma alla, et miskit ei ununeks.

Ütleme nii, et ma naudin nendes graafikutes ja märkmikes olemist ning nuputamist, kuidas paremini ja kuidas saavutaks reaalsed tulemused efektiivsemalt.

Kas äkki ilma ühegi tabeli, graafikuta, tegevuskavata saavutaks samu tulemusi?

Siiski iga kuu, kvartal või nädal või päev tunnen kerget pettumust, kuna pole suutnud 100% oma eesmärke täita. Kui ei seakski eesmärke, siis poleks ka pettumust?

Olgem ausad 100% ei suuda ma kunagi neid täita. Kui siis seaks madalamad eesmärgid?

Kuramus, mul on niii palju häid ideid ja kuidagi ei raatsi mõnda neist ootele panna. Tahaks enda hulle ideid teostada korraga nii tööelus, naisena, emana, iseendana, sõbrana jne.

Ilma eesmärkide, graafikuteta tunnen ennast segaduses-olen proovinud 🙂

Minu jaoks annavad eesmärgid, tegevuskava kindlustunde igaks hommikuks, et tean, mida teen oma eluga.

Kui neid poleks, siis kulub mul vähemalt tund aega, et mõista, mis on kõige prioriteetsem töö antud hetkel.

Kui laps magama läheb, siis on mul aega 1 tund ja 20 minutit tegutsemiseks. Siis pean kiiresti tegema valiku ja tegutsema koheselt.  Kui aga selle valiku tegemiseks kulub mul 45 minutit, siis on väga vähe aega tegutsemiseks. Siis olen närviline ja tunnen, et päev on raisus.

Olen nõus, et võiks vähem neid ideid/mõtteid genereerida ja mul on liiga palju erinevaid eesmärke korraga käsil.

SIISKI…tunnen kergendust kui eesmärgid ja tegevuskava on paigas. Minule inimesena on vaja seda vähest distsipliini oma ellu.

 

 

 

One thought on “Ei nullidele!

 1. Tere Triin!

  Olen ise sarnane, niipalju asju, mida kõike soovin teha ja kui tekib see aeg (samuti lapse kõrvalt) siis ei suuda ära otsustada, mida korda saata. Samamoodi võib teine kord otsustamiseks minna pool vabast ajast ära ning see tekitab pettumuse nö rikutud päeva ees. Kusjuures see pettumuse tunne ei vii ju ka kuidagi edasi, tuleb ära tunda ja minema saata. Aga teoorias on kõik nii lihtne.

  Olen enda jaoks otsustanud elada tänases päevas ja vastavalt tänasele elevusele. Mind on aidanud väga hästi mõttekõlks: ˇOle enda vastu leebe, mida iganes sa täna oled teinud, lase sel olla piisav.ˇ
  Miks? Sest mu eesmärgid pole jõudnud minuni alati nii nagu mina olen oodanud…minu üllatuseks jõuavad need minuni veel paremini…seega, usu oma soovidesse, usu nende täitumisse, kuid see, kuidas…lase universumil kujundada. Me ei ole lihtsalt võimelised kõike ette kujutama. Minu elu on mulle korduvalt ja korduvalt seda kinnitanud. Mul on kõik suurepärane…aga just siis, kui ma ei muretse, kuidas miski laabub vaid kui ma usun, et kõik laabub.

  Oma eesmärgid ja tegevused on mõistlik panna prioriteetsesse järjekorda ning vabal hetkel lihtsalt selle nr 1-ga tegeleda. Minu nr 1 on aeg iseendale ja kui see tähendab arvutis ideede ammutamist, siis lasen sel nii olla, isegi kui pärast tunnen end torssis, et nüüd jälle arvutis istusin. Sellest pole midagi…kõik möödub, kõik muutub, jõupunkt on ju praeguses hetkes. Usalda oma sisetunnet.

  Vastates oma arvamusega sinu mõtte küsimustele:
  1. Demotiveerib vaid hirm…mõttest, kas see on võimalik…Ja minu soovitus on nende suurte eesmärkide juures tulla korraks praegusesse hetke, kas see kõik on üldse vajalik? Mis sind tegelikult rahuldab?
  2. Tegevuskavad, graafikud, tabelid on väga head, kui need ei hakka piirama. Ometi usun, et kõik on võimalik ka ilma nendeta. Las elul voolata. Piisab sügavast sisetundest .
  3. Pettumused tekivad vaid ootustest. Kaotades ootused ja eeldused, pole ka pettumust. Mis on sinu jaoks tegelikult oluline?
  4. Eesmärgid on head, inspireerivad ja motiveerivad on liigutavaks jõuks, aga kui need ei täitu, siis usu, et elul on sinu jaoks midagi paremat pakkuda.

  Nojah, võib-olla läks nüüd mõte lappama, aga igatahes, sa oled tubli!
  Mul on hea meel lugeda ja avastada uusi minuga sarnase mõtteviisiga inimesi.
  Aitäh!

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s