Edukas ettevõtja?

Minu elu on kujunenud selliselt, et olen praktiliselt terve tööealiselt elatud elu olnud ettevõtja. Ma isegi ei oska olla töötaja ja omada tööandjat.

Samas jäin mõttesse, et kas ma olen edukas ettevõtja?

Eriti on see võtmeküsimus tänases startup ettevõtluskeskkonnas.

Startup`indus tähendab tänapäeva ühiskonnas tohutut energiat, pikki töötunde, isikliku elu unustamist ja suuri rahamägesid kaasneva nähtusena.

Kuigi ettevõtlikku inimesena on mindki paelunud mõte startupist ja vägagi ahvatlev on muutuda nn. tavalisest ettevõtjast ühiskonna mõistes edukaks. Kasvada pööraselt ja meelitada järjest suuremaid investoreid firmasse ning reisida ümber maailma.

Ma isegi ei välista seda tulevikus.

Kas aga edu ettevõtluses on mõõdetav käibemahuga?

Ma väidan, et ei tohiks. Ettevõtluses on tohutult palju erinevaid edukihte.

Ettevõtlus on tegelikult ettevõtlikkuse kui isikuomaduse väljendusvorm. See on eluviis.

Ettevõtjaks olemine peaks andma vabaduse, mitte aheldama.

Ettevõtjaks olemine peaks andma võimaluse valida ja muutuda, mitte täitma teiste nõudmisi.

Ettevõtluses võiks olulisemaks eduteguriks nimetada hoopis selle ettevõtte hingeks oleva ettevõtja õnnetunnet.

Ükskõik, kas see on startup või elustiiliettevõte, kus pakud tööd ainult iseendale, oluline on ettevõtja õnnetunne ja rahulolu.

Ainult siis kui ettevõtjas on ettevõtlikkust ja julgust kujundada oma ettevõte just selliseks vabadusesambaks, on ta edukas.

See on oluline suhtumise muutumine ettevõtja edusse. Me kõik tahame ju olla edukad kui juba riskida ja alustada ettevõtja elu, onju?

Kui võtta ära see uskumus, et sinu kui ettevõtja edu määratleb rahasumma, siis väheneb ka hirm ja risk. Siis on võimalik olla rahulolev ettevõtja ja nautida ettevõtlust.

Ma olen tundnud tohutut rõõmu nendest noorusaja pikkadest öistest töötundidest. Reaalselt ja ausalt. See kuulus minu eluviisi juurde ja ma nautisin seda möllu ning pidevat kaost ning sõitu.

Samas nautisin naisena väga seda perioodi oma elust ettevõtjana kui mul sündisid lapsed. Teadsin, et ma suutsin luua endale ettevõtjana sissetuleku ja samas hoida tasakaalus pereelu ning nautida emaks olemist.

Praegu naudin ka oma elu ettevõtjana kui olen muutmas oma ettevõtet rohkem iseenda nägu. Naudin ka teadmist, et mul on vaba graafik ja samas minu töötunnid nädalas on kuskil 20 tundi. Praegu tagab see mulle rahulolu ja tasakaalu väikeste laste kõrvalt.

Tulevikus naudin ka kindlasti ettevõtjaks olemist, aga täpset vormi ja suunda ei tea. Küll siis liigun ja kasvan sinna ning lähtun valikutes iseenda rahulolust.

Edukas ettevõtjas on julgust kuulata oma sisehäält ja muuta oma ettevõtte rõõmuks enda elus!

Kui sinus tekkis soov alustada minuga koos oma ettevõtja teed, siis tule aga julgelt koolitusele. See on ainulaadne ettevõtlusprogramm, mis aitab sul luua ettevõtjana kõrgemal tasandil rahulolu ja õnnetunnet.

Registreeri: https://www.ettevotlik.ee/koolitused

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s